Your SEO optimized title
1396/11/04 در ساعت 07:22:21

آغاز فعالیت اجرایی پروژه سیمان سفید سپو

بازدید فرماندار کهگیلویه به همراه بخشدار مرکزی از پروژه اجرایی سیمان سپو

آغاز فعالیت اجرایی پروژه سیمان سفید سپو

آغاز فعالیت اجرایی پروژه سیمان سفید سپو

فرماندار کهگیلویه به همراه بخشدار مرکزی از پروژه اجرایی سیمان سپو کهگیلویه بازدید کردند.

 

به گزارش خبرنگار تابناک کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت، فرماندار کهگیلویه در حاشیه این دیدار گفت: پروژه سیمان سپو با ظرفیت اسمی ۱۲۰۰تن سیمان سفید پس از بهره برداری بزرگترین کارخانه سیمان سفید کشور می باشد.

علی پوزش اظهار داشت: با فعالیت اجرایی و بهره برداری از این پروژه تعداد ۲۸۰نفر به طور مستقیم و تعداد 500 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

پوزش میزان سرمایه گذاری طرح را ۴۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ ۴۸ میلیون یورو ارزی برای خرید ماشین آلات کارخانه اختصاص خواهد داشت.

فرماندار کهگیلویه گفت: دراستانها و مناطق جنوب و جنوب غربی کشور تا فاصله ۶۰۰ کیلومتری شهر دهدشت کارخانه و یا پروژه سیمان سفید نداریم و برای صادرات و تامین نیاز این مناطق رقیبی ندارد.

پوزش یاد آور شد : به دلیل مشکلات ناشی از تحریم های بانکی واقتصادی وخروج سرمایه گذار خارجی ازفعالیت چند سالی کار متوقف بود، ولی با فراهم شدن شرایط مناسب با جدیت و پیگیری سرمایه گذار و جذب منابع سرمایه گذاری خارجی در مسیر اجرا قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در شهرستان کهگیلویه اظهار داشت : هم اکنون پیمانکار ساختمانی فعالیت خود را شروع نموده و پیمانکار دوم در حال انتقال امکانات خود به سایت و تجهیز کارگاه می باشند.

علی پوزش برنامه زمان بندی و بهره برداری این پروژه را مدت 30 ماه عنوان کرد و گفت: طبق نظر کارشناسان خوشبختانه مواد معدنی شناخته شده این طرح از کیفیت منحصر به فردی در سطح کشور برخوردار می باشد و از نظر کمی صدها سال جوابگوی نیاز کارخانه می باشد.

وی گفت: مهمترین هدف سرمایه گذار این طرح ،صادرات بخش عمده تولیدات به خارج از کشور می باشد.

0%