Your SEO optimized title
1396/06/31 در ساعت 13:28:43

سیمان خبر: امکان عرضه سیمان صادراتی از مهرماه در بورس کالا

عاملات برات در کشور نشان دهنده این موضوع است که برخی تمایل دارند کالا با کالا جابجا و معاوضه شود

سیمان خبر: امکان عرضه سیمان صادراتی از مهرماه در بورس کالا

صنعت سیمان در بورس کالا- گزارشات صنعت سیمان، پیش بینی ها و وضعیت سیمان صادراتی

به گزارش سیمان خبر، به نقل از سازمان بورس کالای ایران، درباره وضعیت سیمان در بورس کالا و آینده مورد انتظار برای آن، راه اندازی معاملات تهاتری و سایر اخبار مربوط به آخرین وضعیت این کالای اساسی در نقل و انتقالات بازار سرمایه است. این خبر را بخوانید:

به گزارش سیمان خبر، حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن بیان این مطلب که وجود معاملات برات در کشور نشان دهنده این موضوع است که برخی تمایل دارند کالا با کالا جابجا و معاوضه شود گفت: این مسئله بیشتر در دوره رکود و زمانی که نقدینگی در بازار وجود ندارد خودش را نشان می دهد.

وی افزود: در صددیم که معاملات تهاتری را در بورس کالا راه اندازی نماییم و در حال ارائه مدلی برای آن هستیم و جنبه های فقهی آن را بررسی می نماییم چراکه باید نرخ مبادله باید به درستی تعیین شود. برای این کار نیز از شورای پژوهشی کمک می گیریم و همین طور کمیته فقهی سازمان بورس نیز درباره آن نظر خواهد داد. درحقیقت کمیته فقهی سازمان بورس درباره هر ابزار مالی جدیدی که را راه اندازی می کنیم نظر خود را مطرح می کند.

وی با تصریح این نکته که ما درصددیم بازار تهاتری راه اندازی کنیم اظهار داشت: اتفاقا خواستگاه این روش تهاتری، بازار فولاد است. این اقدام سبب شفاف شدن نرخ مبادله شده می شود و این نرخ تبدیل براساس عرضه و تقاضا تعیین می گردد.

 

وجود معاملات برات در کشور نشان دهنده این موضوع است که برخی تمایل دارند کالا با کالا جابجا و معاوضه شود. این مسئله بیشتر در دوره رکود و زمانی که نقدینگی در بازار وجود ندارد خودش را نشان می دهد.

امکان عرضه سیمان صادراتی در بورس کالا از مهرماه

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه وعده‌ای که تولیدکنندگان سیمان داده‌اند این است که در مهرماه این عملیات اجرایی شود، گفت: هر آنچه که صادرات سیمان وجود دارد باید از این کانال مطمئن صورت بگیرد.

حامد سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا، اظهار داشت: محصولاتی مانند تیرآهن و میلگرد از مدت‌ها قبل در بورس کالا مورد معامله قرار می‌گیرند، اما در مورد سیمان – به عنوان یک محصول استراتژیک- اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشد آماده هستیم آن را در بورس کالا عرضه کنیم.

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه انجمن تولید کنندگان سیمان تلاش فراوانی را در این راستا انجام داده است که سیمان یا کلینکر از طریق بورس کالا صادر کند، گفت: وعده‌ای که تولیدکنندگان سیمان داده‌اند این است که در مهرماه این عملیات اجرایی شود، باید با این تولیدکنندگان تاریخ مهرماه را به نتیجه برسانیم.

وی در خصوص میزان سیمانی که در آینده در بورس عرضه می‌شود، اظهار داشت: هر آنچه که صادرات سیمان وجود دارد باید از این کانال مطمئن صورت بگیرد؛ پتانسیل فعلی، پتانسیل کل صادرات سیمان است.

منبع: سیمان خبر به نقل از سازمان بورس کالای ایران

 

برای دریافت قیمت سیمان، قیمت پودر سنگ، قیمت سیمان 50 کیلویی پاکتی، به کانال تلگرام ایران پخش بپیوندید
teleg.png

 


اطلاع از وضعیت سیمان، صادرات سیمان، خرید سیمان از کارخانجات سیمان، و کسب قیمت سیمان، گچ، سیمان سفید، قیمت پودر سنگ

 

 

ایران پخش، عامل پخش عمده سیمان و محصولات وابسته، عامل پخش انحصاری سیمان سفید و سیاه شرق مشهد، سیمان نهاوند و کامپوزیت کردستان

اطلاع از قیمت روز سیمان

شماره های تماس: 44424233 تا 10 -4442437- 44412986

0%