وضیعت سیمان درکشورهای جهان

 

در سال 2013 ، حدود 4 میلیارد تن سیمان تولید و تقریباً همین مقدار نیز مصرف شد  تا چند سال قبل ، ایران ، پس از کشورهای چین ، هند ، آمریکا و ترکیه ، پنجمین تولیدکنندۀ بزرگ سیمان جهان بود . امروز ، ایران ، با پشت سر گذاشتن ترکیه ، سومین تولیدکنندۀ بزرگ سیمان در جهان و بزرگترین تولیدکنندۀ بزرگ این محصول در خاورمیانه است . با این حال ، ترکیه ، با داشتن ظرفیت تولید سالانه حدوداً 110 میلیون تن سیمان ، به لحاظ ظرفیت تولید ، کماکان یک پله از ایران بالاتر است .

در سال 2013 ، جمهوری خلق چین 2/3 میلیارد تن ، هند 280 میلیون تن ، ترکیه و برزیل ( هرکدام 70 میلیون تن ) ، ژاپن 53 میلیون تن ، کرۀ جنوبی 49 میلیون تن ، مکزیک 36 میلیون تن ، پاکستان 32 میلیون تن ، روسیه 65 میلیون تن ، عربستان سعودی 50 میلیون تن ، تایلند 35 میلیون تن ، ویتنام 65 میلیون تن ، اندونزی 35 میلیون تن ، آلمان 34 میلیون و ایالات متحدۀ آمریکا نیز 77/8 میلیون تن سیمان تولید کردند . منبع :USGS (اداره ی نقشه برداری و زمین شناسی ایالات متحده امریکا )
 
   
وضیعت سیمان کشور چین :
چین بزرگترین تولیدکنندۀ سیمان جهان است . در چند سال گذشته ، سرعت رشد بخش سیمان چین آنقدر سریع بوده که آهنگ گسترش ظرفیت ها ، هم اکنون ، از نیاز کشور به سیمان با کیفیت و کارا پیشی گرفته است . دولت چین ، چندی قبل ، یک طرح بازسازی ظرفیت ها را به مورد اجرا گذاشت تا تجهیزات قدیمی و فرسوده را با انواع جدیدتر جایگزین نماید و ، همچنین ، تولیدکنندگان اصلی کشور را نسبت به ادغام و تصاحب واحدهای کوچکتر ترغیب نماید . هدف دولت از این طرح تحکیم جایگاه صنعت سیمان بود. ادامه مطلب ...
   

وضیعت سیمان کشور هند:

کشور هند در صنعت سیمان جهان  از رقبای سیمان ایران است و به لحاظ مسافتی نیز خیلی از ایران دور نیست ، صنعت سیمان هند در بین کشورهای تولید کننده سیمان جهان دومین رتبه را دارا می باشد.
تعداد شرکتهای سیمان هند 42 عدد است که بسیاری از آنها واحدهای تحت مدیریتی بازیگران بزرگ جهان همچون لافارژ،هلسیم و سیمان هایدلبرگ هستند.

ادامه مطلب ...
   
 

وضیعت سیمان کشور آمریکا :

كل سیمان تولید شده در امریكا برابر با ۹۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تن اعلام شد.به عبارت دقیق تر در زمانی كه چین ۴۵ درصد از سیمان جهان را تولید می كرد كشورهای هند و ایالات متحده آمریكا به ترتیب ۶ درصدو ۵/۴ درصد از كل سیمان جهان را تولید می كردند.

   

وضیعت سیمان کشورترکیه:

ترکیه شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و همچنین ششمین اقتصاد بزرگ اروپاست . این کشور ، با داشتن 48 خط تولید یکپارچه ، و 19 آسیاب سیمان و تولید 71,337,404 تن سیمان و 60,236,020 تن کلینکر در سال 2013 میلادی ، بزرگترین تولیدکنندۀ سیمان در قارۀ اروپا و سومین صادرکنندۀ بزرگ سیمان در جهان است.

ادامه مطلب ...  
   

وضیعت سیمان کشور آذربایجان:

 آذربایجان از جمله کشورهایی است که ، به دلیل ساختار اقتصادی-سیاسی آن ، نمی توان درمورد حجم دقیق واردات و مصرف سیمان رقم کاملاً درستی ارائه داد (البته ، این مشکل درمورد اکثر کشورهای تازه استقلال یافتۀ جماهیر شوروی وجود دارد . ظرف چند سال گذشته ، بطور متوسط ، سالانه بین 4 تا 4/5 میلیون تن سیمان در آذربایجان به فروش رفته است و انتظار می رود ظرف 10 سال آینده ، حجم فروشها به 6 میلیون تن نیز برسد . این رقم ، در سال 1997،به سختی به 500 هزار تن می رسید

ادامه مطلب ...

   
 

وضیعت سیمان کشور سوئیس:

کشور سوئیس یکی از مدرن ترین صنایع سیمان اروپا را در اختیار دارد . دست اندرکاران این صنعت به سختی در تلاشند تا چالش های موجود در مسیر توسعۀ پایدار را پشت سر بگذارند ."عملکرد اقتصاد سوئیس فراتر از حد انتظار بوده است ."  این بیانیه ، عقیدۀ گروهی از متخصصان دولت است که بتازگی پیش بینی خود را در مورد میزان رشد تولید ناخالص داخلی کشور در سال 2012 از 0/8 به 1/4 درصد افزایش داده اند .

ادامه مطلب ...

   

وضیعت سیمانکشورروسیه: 

روسیه ، با داشتن جمعیتی حدود بر 143 میلیون نفر و مساحتی در حدود 17 میلیون کیلومتر مربع ، هشتمین جمهوری پرجمعیت و پهناور ترین کشور دنیا است .اگر چه ، به لحاظ تراکم جمعیتی ، در ردۀ دویست و هفدهم جای دارد روسیه ، در کنار برزیل ، هند ، و چین ، یکی از چهار اقتصاد نوظهور جهان است ؛ این کشور در صدد آماده سازی خود برای المپیک زمستانی سوشی(2014) و جام جهانی فوتبال (2018) است . این دو پروژۀ کلان روسیه را به هفتمین مصرف کنندۀ بزرگ سیمان جهان مبدل کرده است.

ادامه مطلب ...

   
 وضیعت سیمان کشور مجارستان:

تقاضا برای سیمان ، به عنوان یکی از مصالح ساختمانی ضروری ، یکی از شاخص های نشان دهندۀ توسعۀ اقتصادی و همچنین میزان رونق در عرصه های اجتماعی و اقتصادی در کشور مجارستان است . اتحادیۀ تولید کنندگان سیمان مجارستان ، به تازگی ، با در نظر گرفتن عملکرد اخیر اقتصاد کشور ، مرور مختصری از آخرین تحولات بخش سیمان کشور ارائه می دهد و دورنمایی از شرایط جاری و آتی کشور ترسیم می نماید.

ادامه مطلب ...

   
 

وضیعت سیمان کشور آلمان: 

آلمان در سال 2010 ، اقتصاد آلمان شاهد یک رشد اقتصادی 4/3 درصدی بود . این رقم درانتهای  سال گذشتۀ میلادی ، 2011 ، به 3/8 درصد تنزل کرد . پیش بینی می شود ، امسال ، رشد اقتصادی ژرمن ها به حوالی 1 درصد کاهش یابد . در سال 2011 ، هزینه های تخصیص یافته به فعالیتهای عمرانی 5/4 درصد افزایش یافت و انتظار می رود ، با استمرار این روند در سال جاری ، اعتبارات تخصیص یافته بین 2 تا 3 درصد دیگر نیز افزایش یابد .

ادامه مطلب ...

   
   
   

جزئیات تماس

  • آدرس شرکت: تهران اتوبان همت غرب خیابان کامران کبیری (شاهین شمالی) خیابان یاسمن پ10
  • آقای دل آسا : 09128786803
  • خانم کریمی : 09128706803
  • فروش داخلی: 09123798695
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نقشه شرکت