Your SEO optimized title
سیمان

انواع سیمان و کاربردهای آن

سیمان سفید و سیاه، در انواع کیفیت و بسته بندی عرضه می شود که بنا به کاربری مورد نظر قابل استفاده می باشند

تمام عاملیت ها و محصولات ایران پخش

انواع سیمان

سیمان و انواع آن

سیمان، یک ماده مهم در ساخت و ساز و امور عمرانی است. سیمان در کیفیت ها و بسته بندی های مختلفی عرضه می گردد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. به طور کلی، دو نوع سیمان وجود دارد: یکی سیمان سیاه یا سیمان خاکستری، و دیگری سیمان سفید. معمولا هر کدام از انواع سیمان، یعنی سیمان سفید و سیمان سیاه، در دو نوع فله ای و پاکتی عرضه می گردد. حتما اصطلاح سیمان پاکتی 50 کلیویی یا سیمان تیپ 2 را زیاد شنیده اید. حال به تعریف هر کدام می پردازیم:

 

 

درباره ایران پخش:
 عاملیت انحصاری فروش سیمان پخش سفید شرق مشهد در تهران و البرز، عاملیت انحصاری فروش سیمان نهاوند در تهران و البرز، عاملیت انحصاری فروش کامپوزیت کردستان و همچنین عاملیت ممتاز فروش سیمان تهران، عاملیت ممتاز فروش سیمان نایین، عاملیت ممتاز فروش سیمان هگمتان، عاملیت ممتاز فروش سیمان آبیک، عاملیت ممتاز فروش سیمان خزر، عاملیت ممتاز فروش سیمان شرق مشهد، عاملیت ممتاز فروش ساوه و امروز، عاملیت ممتاز فروش سیمان شمال (سیمان جاجرود) حوزه فعالیت شرکت بازرگانی ایران پخش را تشکیل می دهد.  

 

سیمان فله ای و سیمان پاکتی

هر دو نوع سیمان، یعنی سیمان سفید و سیمان پاکتی در دو نوع پاکتی و فله ای عرضه می گردند. علت این امر، نوع خریداران آن می باشند. توجه به این نکته ضروری است که کیفیت سیمان پاکتی و سیمان فله ای تفاوتی با هم ندارند. معمولا خریدار سیمان پاکتی، سازندگان پروژه های ساختمانی و یا عمرانی با حجم کوچک می باشند. اما قیمت سیمان فله ای، به دلیل خرید در حجم بالا و عدم وجود هزینه بسته بندی، معمولا پایین تر از قیمت سیمان پاکتی است. خریداران سیمان فله، معمولا سازندگان پروژه های بزرگ ساختمانی و پروژه های عمرانی بزرگ می باشند. 

 

قیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلویی

 

سیمان سفید و انواع آن

سیمان سفید، در انواع مختلفی عرضه می گردد. نوع فله ای آن در بازار موجود است. اما نوع بسته بندی شده آن دارای انواع مختلفی است. سیمان سفید پاکتی 25 کیلویی، سیمان سفید پاکتی 40 کیلویی و سیمان سفید پاکتی 50 کلیویی انواع مختلف سیمان سفید هستند که در بازار تولید می گردند. دلیل اینکه سیمان سفید در پاکت های 25 کیلویی، 40 کیلویی و سیمان پاکتی 50 کلیویی عرضه می شود، این است که مصرف سیمان سفید به نسبت سیمان سیاه بسیار کمتر است. معمولا سیمان سفید در بند کشی ها، نما کاری و ساخت موزاییک کاربرد ویژه دارد. 

 

سیمان سیاه و انواع آن

سیمان سیاه، همانند سیمان سفید در دو نوع سیمان سیاه فله و سیمان سیاه پاکتی عرضه می گردد. سیمان سیاه فقط در پاکت های 50 کیلویی عرضه می گردد. سیمان پاکتی 50 کیلویی و سیمان فله هر دو دارای کیفیت های مختلفی هستند که مقاومت اصلی ترین شاخصه آن است.

 

شما می توانید برای استعلام قیمت سیمان فله و قیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلویی با کارشناسان ایران پخش صحبت کنید. قیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلویی را از ما بخواهید

 

سیمان تیپ 1 یا سیمان پرتلند

مصرف سیمان تیپ 1، در مصارف معمولی که نیاز به سیمان با خواص ویژه نیست استفاده می گردد. سیمان تیپ 1 در ساخت پیاده رو، لوله های آب، روسازی جاده ها و امثال اینها کاربرد دارد. سیمان تیپ 1 در محیط هایی با خوردندگی بالا استفاده نمی شوند. این نوع سیمان در دو نوع سیمان فله تیپ 1 و سیمان پاکتی 50 کلیویی تیپ 1 عرضه می گردد. 

 

سیمان تیپ 2

سیمان تیپ 2، مقاومت فشاری کمتری نسبت به سیمان تیپ 1 داراست اما دارای مقاومت خورندگی بیشتری است. سیمان تیپ 2 معمولا در مواردی که سطح خوردنگی متوسط مورد نظر است کاربرد دارد. معمولا سیمان تیپ 2 کند تر از سیمان تیپ 1 سفت می شود و حرارت کمتری هم در حین خشک شدن تولید می کند. سیمان تیپ 2 برای ساختمان حجیم توصیه شده و برای بتن ریزی در محیط های سرد توصیه نمی شود. این نوع سیمان در دو نوع سیمان فله تیپ 2 و سیمان پاکتی 50 کلیویی تیپ 2 عرضه می گردد. 

 

سیمان تیپ 3

این سیمان تقریبا شبیه به سیمان تیپ 1 می باشد. اما به دلیل اینکه آسیاب سیمان تیپ 3 بسیار بیشتر و ریز تر از سیمان تیپ 1 است، زود تر سفت می شود (به اصطلاح می گیرد). مصرف سیمان تیپ 3 معمولا در فضاهای سرد و یا در مواقعی که قالب را زود جدا میکنند کاربرد دارد. این نوع سیمان در دو نوع سیمان فله تیپ 3 و سیمان پاکتی 50 کلیویی تیپ 3 عرضه می گردد. 

 

سیمان تیپ 4

سیمان تیپ 4 کندگیر بوده و با سرع پایینی سفت می شود. این نوع سیمان حرارت کمتری در گرفتن تولید می کند. مصرف سیمان تیپ 4 در جایی است که حرارت تولید شده بتن اهمیت زیادی دارد. سیمان تیپ 4 در ساخت ساختمان های حجیم کاربرد دارد. علت این امر این است که در ساختمان های حجیم که حجم بتن بالاست، بالا رفتن حرارت می تواند آسیب رسان و حتی خطرناک باشد. به همین خاطر سیمان تیپ 4 برای این مصارف مناسب است. این نوع سیمان در دو نوع سیمان فله تیپ 4 و سیمان پاکتی 50 کلیویی تیپ 4 عرضه می گردد. 

 

سیمان تیپ 5

سیمان تیپ 5 به سیمان ضد سولفات هم شناخته می شود. سیمان تیپ 5 معمولا در جاهایی که سازه در تماس مدارم با آب با املاح سولفات فراوان است استفاده می گردد. این نوع سیمان در دو نوع سیمان فله تیپ 5 و سیمان پاکتی 50 کلیویی تیپ 5 عرضه می گردد. 

 

سیمان پوزولان

سیمان پزولان، معمولا شبیه سیمان است. معمولا در سیمان پزولان حداثر تا 15 درصد سیمان بکار می رود. سیمان پزولان در ساخت ملات و مصارف معمولی کاربرد دارد. به دلیل واکنش کند سیمان پزولانی، این سیمان در پروژه های حجیم و یا در محیط های گرم کاربرد زیادی دارد. همچنین سیمان پزولانی به دلیل آب اندازی کمتر باعث کم شدن ترک های سطحی می شود. این سیمان برای مصارف معمول مناسب است. این نوع سیمان در دو نوع سیمان فله پزولانی و سیمان پاکتی 50 کلیویی پزولانی عرضه می گردد. 

 

ایران پخش: 

برای اطلاع از قیمت سیمان فله و قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی در انواع مختلف با ایران پخش تماس بگیرید.

 

 

استعلام قیمت سیمان

برای اطلاع از بهترین قیمت سیمان فله و قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی با ما تماس بگیرید

استعلام قیمتمحصولات ایران پخش