روزنه های امید صنعت سیمان در سه ماهه دوم سال 95

روزنه های امید صنعت سیمان در سه ماهه دوم سال 95

روزنه های امید صنعت سیمان در سه ماهه دوم سال 95

عراق حدود 10 دلار تعرفه واردات را برای واردات سیمان ایران افزایش داده که در حال حاضر از طریق سازمان توسعه و تجارت با این کشور، در راستای کاهش این عوارض گمرکی در حال مذاکره هستیم و همچنین رایزنی های بازرگانی نیز در این خصوص انجام داده ایم که متأسفانه تاکنون هیچ نتیجه ای در بر نداشته است.

 چندی پیش عراق عوارض گمرکی را برای واردات کالا را به میزان 45 درصد افزایش داد و در حال حاضر این کشور با تعرفه واردات 28 دلاری اجازه واردات سیمان از ایران را می دهد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در این رابطه عنوان کرد: عراق حدود 10 دلار تعرفه واردات را برای واردات سیمان ایران افزایش داده که در حال حاضر از طریق سازمان توسعه و تجارت با این کشور، در راستای کاهش این عوارض گمرکی در حال مذاکره هستیم و همچنین رایزنی های بازرگانی نیز در این خصوص انجام داده ایم که متأسفانه تاکنون هیچ نتیجه ای در بر نداشته است.

عبدالرضا شیخان در ادامه گفت: با توجه به این موضوع صادارت این محصول به این کشور دچار مشکل شده است.

وی در رابطه با اخباری که در رابطه با حمایت دولت از صنایع سیمان در بازار وجود دارد عنوان کرد: دولت در حال حاضر طلب خود را به شرکت های سیمانی پرداخت نکرده و تا به حال خبری از حمایت آن ها در این صنعت نبوده است. شرکت گاز سال گذشته بر اساس توافقات صورت گرفته، قرار بود به ازای هر متر مکعب گازی که شرکت های سیمانی در زمستان سال گذشته به مدت 20 روز مصرف نکردند، 7 سنت ارز مبادلاتی از اول فروردین ماه سال جاری پرداخت کند که به طور کل برای کل صنعت حدود 29 میلیون دلار برآورد می شود.

شیخان ادامه داد: وزیر نفت موافقت خود را در خصوص پرداخت این طلب به سیمانی ها به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کرده، اما هنوز این سازمان هیچگونه اقدامی انجام نداده است. در همین راستا با وجود اعلام آمادگی شرکت های تولید کننده سیمان برای زمستان سال جاری، اگر چنین درخواستی از ما داشته باشند قطعاً با آنها همکاری نخواهیم کرد.

این مقام مسئول در رابطه نرخ محصولات سیمانی گفت: در حال حاضر محصولات این صنعت از شمول قیمت گذاری دولت خارج شده و بر اساس نظام عرضه و تقاضا در بازار قیمت گذاری می شوند و اکنون نیز به دلیل مازاد تولید و عرضه رشد قیمتی نخواهیم داشت.

شیخان در خاتمه در رابطه با روزنه های امید این صنعت در آینده اظهار داشت: با توجه به رفع تحریم های بین المللی، در صورت ایجاد رونق اقتصادی، بخش مسکن و ساخت و ساز نیز رونق خواهد گرفت، همچنین با بهبود شرایط سیاسی و برقراری آرامش نسبی در کشورهای منطقه، در سه ماهه دوم سال 95 روزنه های امیدی برای رشد این صنعت وجود دارد.

سیمان شرق|خرید سیمان صادراتی|سیمان|سیمان تهران|سیمان سفید|شرکت ایران پخش|قیمت سیمان|فروش سیمان صادراتی|

چه نرخ ارزی برای صادرات مناسب است؟

کابوس خصولتی‌ها در اقتصاد ایران

فروش سیمان طی سه سال ۲۰ درصد افت کرد