انواع-سیمان-سفید

انواع سیمان سفید

انواع سیمان سفید

سیمان سفید چیست

سیمان یکی از محصولات بسیار مهم در صنعت ساختمان می باشد و سیر طولانی و تکاملی بالایی را برای تولید طی کرده است که به روشهای فعلی تولید میگردد.تمامی سیمان ها مراحل تولید یکسانی دارند ولی تولید سیمان سفید نسبت به سیمان سیاه پیچیدگی های خاصی دارد و برای سفید کردن غیر از آهک ، از مواد دیگری نیز در ترکیب آن استفاده می شود.در واقع رنگ سیاه آهن بخاطر وجود سولفات آهن و منیزیم می باشد.دوده موجود در سوخت نیز موجب سیاهی سیمان می گردد. در نتیجه برای سفید شدن سیمان باید سولفات منیزیم و آهن را حذف نمود ویا از خاک رسی استفاده نمود که میزان آهن و منیزیم آن کمتر از 8 % باشد و سوخت بدون دوده استفاده کرد.وسپس با اضافه کردن موادی که دارای رنگ دانه سفید مانند سنگ های کائولین ، وست ، فلدسپات و ... می باشد استفاده میکنند.

برای تولید سیمان از پودر سنگ گچ نیز استفاده میگردد این پودر موجب استحکام و سفیدی سنگ می شود.

انواع سیمان سفید

کاربرد سیمان سفید

اصولا سیمان سفید در مکان هایی که نیاز به نمای سفید می باشد استفاده میگردد.در بعضی از مکان های برای زیبا تر شدن نما از سنگدانه های مخصوص استفاده می شود.قیمت سیمان سفید دو برابر سایر سیمان ها است وعمل آوردن این سیمان سخت می باشد و در زمان استفاده از این نوع سیمان تمامی وسایل باید تمیز و به دور از رنگ پس دادن باشند تا سیمان حالت سفیدی خود را از دست ندهد.قدرت چسبندگی این سیمان مانند سایر سیمان ها می باشد.

انواع سیمان سفید

تقاضا برای سیمان سفید در سال های اخیر چند برابر شده است.یکی از دلایل رشد این نوع سیمان مبحث زیبا شناختی در ساختمان های مدرن است.و باعث شده سیمان سفید فقط یک سیمان نباشد بلکه یکی از مصالح مهم در صنعت ساختمان باشد.

یکی از کاربردهای مهم دیگر سیمان سفید ، محصولات و پنل های پیش ساخته می باشد.هر چند برای تولید این پنل ها از سیمان خاکستری هم استفاده می گردد. اما روند تغییر در شرایط ظاهری بناها، بازتاب نور در محیط های مجتمع و معمولا عدم نیاز به رنگ کاری سطوح باعث شده که سیمان سفید مورد استقبال بیشتری قرار گیرد.

این محصولات ساختمانی پیش ساخته به غیر از رنگ سفید در رنگ های دیگر نیز تولید می گردد.

سیمان سفید

جهت خرید پودر سنگ با ما در تماس باشید.

فروش داخلی : 09128404662

فروش داخلی : 09123798695

شماره دفتر:  02144274398