Your SEO optimized title
استان فارس چهارمین استان تولید کننده سیمان

استان فارس چهارمین استان تولید کننده سیمان

استان فارس چهارمین استان تولید کننده سیمان

کارخانه های سیمان استان فارس سالانه با تولید بیش از پنج میلیون تن سیمان، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی استان دارند.

شرکت های فارس، فیروزآباد، داراب، لامرد، نی ریز و آباده، شش کارخانه فعال سیمان استان فارس هستند که، علاوه بر رفع بخش مهمی از نیاز داخلی، محصولاتشان به بازارهای خارجی نیز صادر می شود.

رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان فارس می گوید: ظرفیت روزانه تولید سیمان خاکستری در استان فارس 16 هزار و 800 تن است.
علی همتی می گوید: سالانه 350 هزار تن از این محصول تولیدی به کشورهای مصر، عراق، کویت، سومالی و سایر کشورها صادر می شود.

وی با بیان اینکه استان فارس چهارمین استان تولید کننده سیمان در کشور است می گوید: این واحدها برای سه هزار و 250 نفر به صورت مستقیم و حدود هشت هزار و 700 نفر به صورت غیر مستقیم شغل فراهم کرده است.
کاهش تقاضای سیمان در بازار داخلی به دلیل رکود بازار مسکن و کاهش حجم اجرای طرح های عمرانی در یکسال گذشته باعث شده است که این صنعت دچار نوسانات فروش شود.
عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به انباشت بیش از حد کلینکر در کارخانه های سیمان کشور می گوید: حدود 5 میلیون کلینکر مازاد بر ذخیره در کشور وجود دارد، این در حالی است که هر کارخانه سیمان، مجاز به انباشت معادل 2 ماه کلینکر است.
معاون بازاریابی سیمان داراب راهکار این کارخانه را برای فروش تولیدات خود، افزایش کیفیت و صادرات اعلام می کند و می گوید: به رغم مشکلات، تولید این کارخانه با تمام ظرفیت ادامه دارد و کیفیت سیمان این کارخانه موجب دستیابی به بازار کشورهای عراق و حوزه خلیج فارس شده و با رایزنی های صورت گرفته مقدمات صادارت سیمان داراب به آفریقا هم فراهم شده است.

حسین نظری گفت: کارخانه سیمان داراب به عنوان اولین کارخانه سیمان با مهندسی بومی از سال 1382 با تولید روزانه سه هزار تن کلینکر آغاز به کار کرد و با اجرای طرح افزایش ظرفیت در سال 85، ظرفیت تولید کارخانه به 3600 تن در روز افزایش یافته است.
وی، سهم سیمان داراب را در بازار مصرف کشور، یک و هشت دهم اعلام می کند و می گوید: در حال حاضر این کارخانه انواع سیمان های تیپ های 1 ، 2 و 5 را تولید می کند.
با توجه به اینکه کارشناسان، از صنعت سیمان به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی یاد می کنند، توجه به رفع مشکلات این صنعت می تواند در توسعه هر چه بیشتر کشور نقش بسزایی داشته باشد.

70 کارخانه سیمان با تولید 24 نوع سیمان در کشور فعالیت می کنند. در این کارخانه ها سالانه 75 تا 80 میلیون تن سیمان تولید می شود.

سیمان|قیمت سیمان|فروش سیمان صادراتی|خریدسیمان سفید|خرید سیمان صادراتی|سیمان سفید|ایران پخش|خرید سیمان|

"منع واردات سیمان ایران" بازی پاکستانی‌ها با دولتشان است

نیاز جهان به معادن ایران

استاندار قزوین:بخشی از سوخت کارخانه سیمان آبیک از پسماندهای شهری تامین می شود