سیمان تهران در موفقیتی دیگر

سیمان تهران موفق به دریافت گواهینامه مدیریت پایش رضایت و رسیدگی به شكایات مشتریان ISO ۱۰۰۰۴ و ISO ۱۰۰۰۲ شد

موفقيتي ديگر براي شركت سيمان تهران در زمينه تكريم مشتريان

اعطاي گواهينامه مديريت پايش رضايت و رسيدگي به شكايات مشتريان به سيمان تهران

             شرکت سیمان تهران در راستاي تکریم هر چه بیشتر مشتریان و مصرف کنندگان محصولات خود، موفق به اخذ تائیدیه های مربوط به سیستم های مديريت پايش و اندازه گيري رضايت مشتريان ( ISO۱۰۰۰۴ – ۲۰۱۲ ) و مديريت رسيدگي به شكايات مشتريان ( ISO ۱۰۰۰۲ – ۲۰۰۴ ) شد.

          به گزارش روابط عمومي سيمان تهران  ، اين تائيديه ها طي مراسمي توسط مدير عامل شركت  IMQ به مهندس سيد عطااله سيدان مدير عامل سيمان تهران اعطا شد.

        اعطاي گواهي نامه هاي مزبور به شركت سيمان تهران پس از طراحي، برنامه ريزي و اجراي فرايندهاي اثر بخش در خصوص رسيدگي به شكايات  و سنجش رضايت مشتريان و مميزي توسط شركت معتبر IMQ ايتاليا صورت گرفت.

          براساس اين گزارش؛ دستاوردهایی که از اجرای سیستم های مذکور برای سیمان تهران حاصل شده به شرح زير است :

-          در حال حاضر تك تك مشتریان سیمان تهران هرگونه پیشنهاد، انتقاد و شکایتی را از طریق فرآیند ها  زیر ساخت ها و کانال های ارتباطی ایجاد شده و قابل دسترسی به راحتی به سازمان انتقال می دهند .

-          در راستای تعهد مدیریت ارشد سازمان نسبت به رضایتمندی مشتریان، کارکنان بخش فروش و خدمات پس از فروش در خصوص نحوه تکریم مشتریان و اقداماتی که لازم است در راستای افزایش رضایت مشتری انجام دهند ، بطور کامل آموزش دیده و فرهنگ مشتری محوری در سازمان تقویت شده است .

-          بازخور فرآیند ارتباط با مشتریان از جمله نظر سنجی ها و رسیدگی به شکایات ، در جلسات کمیته مهندسی فروش و جلسات بازنگری مدیریت جهت شناسایی فرصت های بهبود و انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه و رفع علل بروز شکایات و نارضایتی های گزارش شده مطرح و از آن ها استفاده می شود .

-          از طریق مکانیزم های ارتباطی ایجاد شده ، تشخیص و درک نیازها و انتظارات مشتریان تسهیل شده و به آنها توجه می شود.

-           سطح رضایت مشتریان از ابعاد مختلف محصولات و خدمات سیمان تهران ، اندازه گیری  و تحلیل می گردد.

اين گزارش حاكي است با اجرای هر چه بهتر سیستم های مذکور در سازمان و ایجاد بهبود مداوم در فرآیندهای رسیدگی به شکایات و سنجش رضایت مشتریان ، انتظار مي رود شركت سيمان تهران به اهداف خود كه شامل موارد زير است ، دست پيدا كند:

-           افزایش روزافزون رضایت مشتریان

-          حفظ یا افزایش وفاداری مشتریان کنونی و آتی سازمان

-           تقویت برند، بهبود رقابت پذیری و توسعه ی سهم بازار در عرصه های ملی و بین المللی

 شرکت ایران پخش عاملیت ممتاز سیمان تهران    بزگترین مرکز پخش سیمان تهران       فروش ویژه سیمان تهران آغاز شد  

جهت اطلاع از قیمت روز انواع سیمان و خریدسیمان با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

تنها یک تماس فاصله میان شرکت ایران پخش با شماست

فروش ویژه سیمان تهران